Brigady.sk
Inzeráty Blog Prihlásiť Registrácia Pridať inzerát

© 2019 Brigady.sk

08.10.2019

Brigády

1737

Staňte sa majstrom time-managementu

Čím skôr po nástupe do školy zistite, aký bude váš rozvrh na budúci rok alebo semester. Kedy budete musieť odovzdávať úlohy a seminárne práce, kedy sa pripravovať na prezentácie a kedy sa učiť na testy, skúšky a zápočty? Voľný čas sa potom snažte starostlivo rozplánovať medzi prácu, štúdium a chvíle len pre seba. Zostavte si tabuľku úloh podľa priorít a času, ktorý pre ne máte.

Skoncujte s prokrastináciou

Občas to chce dávku sebazaprenia a disciplíny. Ale pamätajte na základné pravidlo: čím menej odkladáme povinnosti, tým menej energie na ne vyvinieme a tým skôr sa môžeme venovať niečomu novému, možno oveľa zábavnějšímu.

Komunikujte o vašej situácii

Máte veľa učenia do školy alebo naopak nemôžete prísť na prednášku? Hovorte so svojím nadriadeným alebo pedagógom. Častokrát sa stáva, že zamestnávateľ vám rád uľaví od povinností ak vie, že tvrdo pracujete v škole a pracovné povinnosti dokáže pochopiť aj učiteľ. Dôležité je vysvetlenie, udržiavanie dobrých vzťahov a komunikácie.

Nezanedbávajte sa

Buďte striktní čo sa týka spánkového režimu a kvalitný odpočinok rozhodne nevynechávajte z vášho rozvrhu. Nekvalitný spánok znižuje vašu efektivitu a preto sa nevypláca. Doprajte si ho pravidelne osem hodín denne a kombinujte ho tiež so zdravou stravou a pohybovou aktivitou. Staráte sa o svoje telo? Rado vám to potom vráti!

Nájdite si tú správnu brigádu

Premýšľajte nad tým, aká práca by sa vám teraz najlepšie hodila do vášho života. Aj keď je roznášanie kávy dobrým spôsobom, ako si privyrobiť, zamyslite sa aj nad hodnotou práce do budúcnosti. Prinesie vám cenné kontakty, skúsenosti a referencie? Je časovo flexibilná? Naučíte sa v nej niečo, čo budete ďalej využívať? Vyhľadajte si firmy, kde by sa vám práca pozdávala, oslovte ich a získajte prácu, ktorú budete môcť skombinovať so štúdiom bez najmenších problémov.

Ako si tú správnu brigádu nájsť? Vyskúšajte to v sekcii Inzeráty.


Galéria