Brigady.sk
Inzeráty Blog Prihlásiť Registrácia Pridať inzerát

© 2019 Brigady.sk

20.11.2019

Brigády

783

Všeobecne platí, že čím lepšie sa na pracovný pohovor pripravíte, tým istejšie sa budete cítiť. Budete mať sebavedomejší prejav, príjemnejšie vystupovanie. Pripravili sme pre vás rozpis toho, čo by ste pri prípravách na pohovor rozhodne nemali vynechať.

Zistite si, čomu sa firma venuje a aká je jej filozofia

Našli ste skvelú asistentskú pozíciu vo veľkej firme, ale nemáte ani tušenie, čomu sa táto spoločnosť venuje? Prekvapivo je práve táto nevedomosť chybou mnohých účastníkov výberových konaní. Vygooglite si o svojom potenciálnom zamestnávateľovi maximum, sledujte ho na sociálnych sieťach a spravte si prehľad. Ak sa vám to podarí, máte polovicu “trápenia na pohovore” za sebou. 

Na zovňajšku záleží

Úprava zovňajšku úzko súvisí s tým, čo o firme a jej kultúre viete. Chystáte sa pracovať ako brigádnik vo firme, kde sa vyžaduje nosenie oblekov a kostýmov? Potom oprášte svoj maturitný oblek aj vy. Ak sa naopak chystáte na úlohu čašníka či barmana, vyrazte v pohodlnom oblečení, ktoré zvýrazní vašu osobnosť. Snažte sa čo najviac zladiť s prostredím, do ktorého sa na pohovor chystáte. Zanecháte tak skvelý dojem.  

Poznajte svoje silné a slabé stránky

Na vaše silné a slabé stránky sa vás pravdepodobne opýtajú na každom pohovore. Snažte sa byť úprimní a objektívni. Rozhodne sa nepodceňujte, ale naopak ani neprechváľte to, o čom sami nie ste presvedčení.  

Pamätajte si meno personalistu či asistenta, s ktorým ste si pohovor dohodli

Môže sa to zdať ako nepodstatná maličkosť, ale mnoho zamestnávateľov si potrpí na tom, aby ste vedeli, s kým jednáte. Ak sa teda na pohovore dohodnete s personalistom, jeho meno si minimálne 3x zopakujte v hlave. Tak sa nestane, že vás podobná, zdanlivo nedôležitá otázka na konci pohovoru, zaskočí.  

Ste na svoj pohovor pripravení? Prezrite si svoje ďalšie možnosti v sekcii Inzeráty.  


Galéria